Banjalučani bez iznenađenja protiv Meškova

Rukometaši Borca m:tel nisu uspjeli napraviti iznenađenje u okviru 16. kola SEHA Gazprom lige i savladati favorizovanog šampiona Bjelorusije, Meškov Brest.

Iako su Banjalučani bolje otvorili utakmicu i u 11. minutu bili u vodstvu 8-7, učesnici Lige šampiona dodaju gas i serijom 5-0 u 15. minutu dolaze u prednost od 8-12. Ovu razliku gosti iz Bresta zadržali su do kraja poluvremena, a na odmor se otišlo rezultatom 16-20.

Na otvaranju drugog dijela meča, Ratko Nikolić postiže pogodak kojim je Borac m:tel prišao na minus 3, ali to se na kraju ispostavilo i kao namanja razlika u drugom poluvremenu, jer su rukometaši Meškova “ubacili u brzinu više” i, predvođeni nekadašnjim pivotmenom banjalučkog velikana, Rastkom Stojkovićem, koji je postigao devet pogodaka, kontrolisali utakmicu do samog kraja. Nakon 60 minuta igre, rezultat je glasio 34-42.

Nakon utakmice, trener “crveno-plavih”, koji su u ovom meču nastupili u potpuno plavoj opremi, Boris Dvoršek, čestitao je gostima na pobjedi i rekao da je Meškov u ovom trenutku bolja ekipa od Borca m:tel.

– Bolji su na svim pozicijama od nas, što se i vidjelo danas na utakmici. Ja mogu biti zadovoljan našom igrom, pogotovo u napadu. Na odbrani još moramo mnogo raditi. Krajnji rezultat, mislim da je to realan odnos snaga i da je to trenutna razlika između nas. Ubrazli smo igru i lakše dajemo golove u odnosu na jesen, nadam se da ćemo uskoro i teže primati golove – poručio je Dvoršek.

Strijelac tri pogotka u dresu Banjalučana, Stanko Stanković, istakao je da su igrači Borca m:tel odigrali dobro u napadu, ali i potvrdio da su u odbrani imali dosta problema.

– Primili smo dosta golova. Ostaje da se spremimo za Nexe i Vojvodinu i dođemo do bodova – kazao je desni bek šampiona BiH.

Trener Meškova, Sergi Bebeško izrazio je zadovoljstvo prikazanom igrom svog tima.

– Igrali smo dobro, iako u odbrani nismo bili na nivou na kojem smo očekivali. Protivnička ekipa se borila sve do kraja, pokazali su sve svoje jake strane. Mislim da smo kvalitetnija ekipa i da je ovo rezultat koji je nama odgovarao i dozvolio nam je da se spremimamo za utakmicu Lige šampiona koja nas očekuje – napomenuo je Bebško.

Najbolji strijelac meča i povremeni reprezentativac Srbije, Rastko Stojković, prisjetio se dana kada je nosio dres najuspješnijeg sportskog kolektiva u Republici Srpskoj, ali i iznio svoje viđenje susreta.

– Mene lijepe uspomene vezuju za ovaj grad, za ovaj teren i ovaj klub i uvijek je lijepo vratiti se u Banja Luku. Bila je ovo jako teška utakmica, druga u dva dana, momci su fizički spremni i mnogo su trčali, borili su se 60 minuta, tako da nam ni malo nije bilo lako – izjavio je Stojković.

Najefikasniji u redovima Borca m:tel bio je iskusni Ratko Nikolić sa šest pogodaka, pratio ga je Marko Ćeranić sa pet, dok su po četiri gola postigli Ivan Dumenčić i Stefan Janković. Čuvar mreže Banjalučana, Damir Efendić, skupio je sedam odbrana.
S druge strane, osim već pomenutog Stojkovića, koji se devet puta upisao u listu strijelaca, najefikasniji u ekipi iz Bresta bili su gorostasni, Dainis Kristopans, Maksim Baranau i Pavel Atman sa po pet golova. Golmani su podijelili minutažu, pa je Dmitri Patocki zabilježio pet, Ivan Pešić četiri, a Vitali Čarapenka jednu odbranu.

SEHA Gazprom liga 16. kolo

Posted by RK Borac m:tel on 12. Februar 2016

Naredni meč u okviru SEHA Gazprom lige rukometaši Borca m:tel igraju u subotu, 20. februara od 18 časova protiv šampiona Srbije, novosadske Vojvodine.

BORAC m:tel 34 (16)
MESHKOV BREST 42 (20)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 1000. Sudije: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (SRB). Sedmerci: Borac m:tel 4 (3), Meshkov Brest 6 (6). Isključenja: Borac m:tel 2, Meshkov Brest 6 minuta.
BORAC m:tel: Efendić (7 odbrana), Janković 4, Vujović 2, Ivanišević, Mikić, Obradović 2, Stanković 3, Trivundža 2, Ćelić, Dumenčić 4, Ćeranić 5, Nikolić 6, Smojver 2, Milošević 1, Glumičić 1, Šekarić 2. Trener: Boris Dvoršek.
MESHKOV BREST: Pešić (4 odbrane), Babichev 2, Kulak 3, Kristopans 5, Kamyshik 1, Patotski (5 odbrana), Nikulenkau 4, Stojković 9, Atman 5, Charapenka (1 odbrana), Vukić 3, Baranau 5, Razgor 2, Selviasiuk, Shylovich 3. Trener: Sergey Bebeshko.