Borac m:tel poražen u Ljubuškom

Rukometaši Borca m:tel poraženi su sinoć, u okviru prvog kola doigravanja za titulu Prvaka Bosne i Hercegovine, u Ljubuškom od RK Izviđač (28:24).

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj borbi na obje strane.

U 10. minutu, „crveno-plavi“ dolaze do prednosti 7:6, ali nakon toga domaći rukometaši prave seriju od 3:0.

Do kraja prvog poluvremena dijela igrači Izviđača uspjeli su povećati prednost, prvenstveno zahvaljujući dobrim odbranama golmana, i na pauzu otići sa plus šest (15:9).

U nastavku igre, Banjalučani su pružili nešto bolju igru, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Ipak, smanjili su razliku za konačnih 28:24.

Najefikasniji u redovima Borca m:tel bili su crnogorski reprezentativci, Mirko Majić i Danijel Vukičević, koji su postigli po pet pogodaka, dok su Dejan Unčanin i Miloš Lončar bili po četiri puta precizni. Važno je napomenuti da su „crveno-plavi“ u ovom meču bili oslabljeni, jer zbog povrede nije mogao nastupiti kapiten, Đorđe Ćelić.

S druge strane, u timu Izviđača najefikasniji je bio David Mandić sa šest, te Kristijan Jarak, Ante Grbavac i Mateo Rodin sa po 5 postignutih pogodaka.

Naredni susret RK Borac m:tel igra u subotu u Živinicima, protiv ekipe Konjuha.