Borcu m:tel pripao derbi u Mostaru

U veoma uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici trećeg kola Premijer lige BiH, rukometaši Borca m:tel minimalnom razlikom savladali su Zrinjski u Mostaru (22:21) i zadržali maksimalan učinak ove sezone.

Tokom svih 60 minuta viđena je izjednačena borba, a najveće zasluge za trijum „crveno-plavih“ imao je iskusni golman, Bojan Ljubišić.

Prvo poluvrijeme, u kojem su se ekipe često smjenjivale u vodstvu, završeno je minimalnom prednošću domaćih (12:11).

Nastavak susreta bolje su otvorili aktuelni šampioni BiH, koji sredinom drugog poluvremena dolaze do tri gola prednosti. Igrači Zrinjskog se nisu predavali i tri minute prije kraja prelaze u vodstvo. Ipak, boljom igrom u odbrani i još boljom relizacijom u napadu Banjalučani preokreću rezultat i kući nose tri boda.

Osim već pomenutog Ljubišića, veliki doprinos novoj pobjedi dao je i Dejan Unčanin sa pet postignutih pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju sljedećeg vikenda u SD Borik, protiv još jednog velikog rivala, ekipe Vogošće.