Častan oproštaj od Evrope

Evropska bitka protiv Budućnosi završila se onako kako najviše boli – pobjedom nedovoljnom za prolaz u sljedeću rundu – 33:29.
Rukometaši Borca m:tel završili su ovosezonski nastup u EHF Kupu, pošto u revanšu drugog kola protiv Budućnosti nisu uspjeli da nadoknade “minus šest” iz Podgorice. A bili su tako blizu, ali tako daleko.
Nakon slabog otvaranja meča, u kojem su dozvolili rivalu da povede 5:1, “crveno-plavi” su uspjeli da dođu do izjednačenja u 17. minutu (9:9). U nekoliko navrata domaći su imali priliku da povedu, ali lopta prosto nije htjela u gol. S druge strane, Podgoričani su to vješto iskoristili i na odmor otišli sa dva gola viška.
Sa sjajnom igrom puleni Vuka Roganovića su nastavili i u drugom dijelu, pa je u 41. minutu na semaforu stajalo ogromnih 18:23. Ipak, ulazak nedovoljno opravljenog kapitena Gorana Malića “razdrmao” je Banjalučane, koji su u narednih deset minuta serijom 10:1 stigli do obećavajućih 28:24. Imali su izabranici Draška Budiše i napad, nisu ga, nažalost, iskoristili, pa je za samo dva minuta bilo 28:27. Do kraja su domaći još jednom zaprijetili, ali do toliko željenih “plus šest” nisu uspjeli da dođu.

BORAC m:tel 33 (16)
BUDUĆNOST 29 (18)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Milan Hajek, Karel Maho (Češka). Sedmerci: Borac m:tel 3 (2), Budućnost 4 (2). Isključenja: Borac m:tel 14, Budućnost 12 minuta.
BORAC m:tel: Blažević (6 odbrana, 2 sedmerca), Srdić, Malić 2, Garić 7, Rakocija 1, Pijetlović 4 (2), Panić 1, Halilbegović 6, Kulenović, Mulabdić (11 odbrana), Ilić 3, Mikić 7, Trkulja, Karačić 2. Trener: Draško Budiša.
BUDĆNOST: Grbović 6, Lasica, Marković 6 (1), Bakić 1, Anđelić (2 odbrane), Kovaljenko 5, Vukićević, Stoiljković (18 odbrana, 1 sedmerac), Burić, Mjagkov 1, Rajičević 5, Ivanović 3, Majić, Pejović 2. Trener: Vuk Roganović.