Crveno-plavi poraženi u Ljubuškom nakon velike borbe

Rukometaši Borca m:tel u neizvjesnom susretu poraženi su u Ljubuškom, od ekipe Izviđača 23:21.

U duel dvije, do sinoć, neporažene ekipe Premijer lige BiH, bolje su ušli domaći, koji su, pred oko 2.000 gledalaca, u petom minutu došli do prednosti 3:0. Prvi gol za Banjalučane postigao je Srđan Mijatović u sedmom minutu meča.

Sve do 22. minuta vodila se dosta izjednačena borba, kada rukometaši Izviđača preko Mandića dolaze do plus tri (10:7). Upravo je Mandić bio najzaslužniji što su domaći do kraja prvog poluvremena uvećali prednost na četiri pogotka (13:9).

U trećem minutu nastavka igrači Ljubuškog prvi put dolaze do prednosti od pet razlike, opet zahvaljujući Mandiću (15:10). Mijatović je smanjio na 15:11, da bi domaći uzvratili sa dva gola i došli do najveće prednosti na utakmici (17:11). U 36. minutu trener „crveno-plavih“, Bojan Unčanin, na zahtjev delegata dobija dva minuta, što je razdrmalo aktuelne šampione, koji serijom 4:0 dolaze na dva gola zaostatka (17:15). Tada trener domaćih, Silvio Ivandija, traži minut pauze, nakon koje njegovi izabranici ponovo odlaze na plus četiri (19:15). Ipak, Borčevi rukometaši nisu se predavali i novom serijom u 48. minutu smanjuju na samo pogodak zaostatka (19:18). U naredna tri minuta igrači Izviđača uzvraćaju serijom 4:1 i ponovo odlaze na plus tri (22:19). Ni tada se Banjalučani nisu predali, nego pogocima Mijatovića i Dejana Unčanina u 59. minutu ponovo dolaze na minus jedan (22:21). Nažalost, „crveno-plavi“ nisu imali snage za potpuni preokret. U posljednjem minutu igrač domaćih, Vasilije Kaluđerović, postiže gol i postavlja konačan rezultat 23:21.