Crveno-plavi ubjedjivi na otvaranju sezone: Maglaj zaleđen na minus 15

Rukometaši Borca m:tel borbu za odbranu titule šampiona BiH počeli su ubjedljivom pobjedom nad ekipom Maglaja, 34:19.

U premijernom meču, pred oko 700 ljubitelja rukometa u dvorani Borik, „crveno-plavi“ su otpor gostiju slomili u drugom poluvremenu i slavili zaslužen trijumf.

Ipak, krenimo redom…

Banjalučani su bolje otvorili meč i u osmom minutu dolaze do vodstva 5:1. To je bio znak za uzbunu u redovima Maglaja, čiji trener traži timeout, nakon kojeg gosti prave seriju 6:0 i odlaze na plus dva (7:5). U tom periodu rukometaši Borca m:tel dva puta su igrali sa igračem manje. U 16. minutu šef struke „crveno-plavih“, Bojan Unčanin, uzvraća minutom pauze i uskoro šampioni BiH ponovo vode (9:8). Pogotkom Đurđevića u 29. minutu, domaći dolaze do plus dva (12:10), ali su igrači Maglaja do kraja poluvremena uspjeli postići pogodak i na pauzu otići sa minimalnim zaostatkom (12:11).

Početak drugog poluvremena pripada domaćim rukometašima, koji prave seriju 6:1 (18:12), najviše zahvaljujući fenomenalnim odbranama Bojana Ljubišića. Rukometaši Maglaja odgovaraju sa dva vezana pogotka i nagovještavaju da se neće lako predati. Ipak, „crveno-plavi“ tada ubacuju u petu brzinu i iz minuta u minut uvećavaju prednost do ubjedljivih plus 15.

Najzaslužniji za veliku razliku i zasluženu pobjedu Borca m:tel bili su, već pomenuti, golman Bojan Ljubišić, koji je skupio 16 odbrana i Vladan Đurđević sa osam pogodaka, iako su svi igrači dali veliki doprinos i nagovijestili da će biti jedni od glavnih kandidata za titulu šampiona BiH.

Važno je napomenuti da su Banjalučani u ovom meču nastupili bez dva desna beka, Deana šešića i Marka Komenovića, tako da je cijeli meč odigrao pomoćni trener, Dejan Unčanin. Takođe, zbog povrede večeras nije nastupio ni snažni lijevi bek, Nemanja Bezbradica.

Narednu utakmicu „crveno-plavi“ igraju sljedećeg vikenda u Mostaru, protiv ekipe Zrinjskog.