Iz Podgorice sa “minus šest”

Rukometaši Borca m:tel poraženi su na gostovanju kod Budućnosti (30:36), u prvom meču drugog kola EHF kupa.
Iako su izgubili, povredama desetkovani “crveno-plavi” se nisu obrukali u Podgorici, već naprotiv, odigrali su solidnu utakmicu i ostvarili rezultat koji im daje šansu da pred svojim navijačima nadoknade “minus”, te obezbijede plasman u narednu fazu takmičenja. Domaći tim, kojeg sa klupe predvodi Vuk Roganović, uspio je da u prvom poluvremenu uspostavi svoju igru i na odmor ode sa tri gola viška – 17:14. Međutim, puleni Draška Budiše u nastavku su zaigrali bolje, ubrzo uspostavili ravnotežu i do 49. minuta izjednačili na 25:25. Sve do 53. minuta igralo se ravnopravno, a onda su Podgoričani, uz pomoć nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka, uspjeli da se “odlijepe” i ostvare prednost pred revanš, koji je na programu u “Boriku” u subotu (20.15 časova).

BUDUĆNOST 36 (17)
BORAC m:tel 30 (14)
DVORANA: “Morača” u Podgorici. Gledalaca: 1.100. Sudije: Marek Baranovski, Bogdan Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Budućnost 7 (6), Borac m:tel 4 (4). Isključenja: Budućnost 8, Borac m:tel 16 minuta. Crveni karton: Goran Trkulja (Borac m:tel, treće isključenje) u 57. minutu.
BUDUĆNOST: Grbović 9, Lasica 1, Ž. Marković 6 (4), Bakić 2, Anđelić, Kovalenko 8, Stoiljković, Burić, Miagkov 1, Ćioban, Rajičević 4 (2), Ivanović 3, Majić, Pejović 2. Trener: Vuk Roganović.
BORAC m:tel: Blažević, Srdić, Garić 6, Pucarević 1, Rakocija 2, Pijetlović 3 (1), Panić 1, Halilbegović 6, Kulenović, Mulabdić, Ilić 3, Mikić 5 (3), Trkulja, Međedović 3. Trener: Draško Budiša.