Kup je naš!

RK Borac m:tel po šesti put osvojio je Kup BiH!

„Crveno-plavi“ su večeras u dvorani Borik, u izuzetno uzbudljivom meču, savladali rukometaše Bosne iz Visokog, 22:19, i zasluženo osvojili pehar namijenjen najboljoj ekipi u Kupu BiH.

Domaći su bolje otvorili susret, poveli 6:3, ali su se Visočani brzo vratili i sredinom poluvremena izjednačili na 6:6. Do kraja prvog poluvremena, igralo se gol za gol, pa je i rezultat na kraju prvih 30 minuta glasio 9:9.

Veliku borbu i čvrstu igru u odbrani na obje strane vidjeli smo i u nastavku. Ipak, izabranici Edhema Sirće dodaju gas i odlaze na plus dva, 14:12. To kao da je dalo krilo Banjalučanima, koji nošeni ponovo fenomenalnim odbranama Bojana Ljubišića i velikom podrškom više od 1.000 navijača, prave seriju od 5:0 i u finiš meča ulaze sa plus tri, 17:14.

Do kraja meča rukometaši Borca m:tel zadržali su prednost, a gledaoce je na noge dizao odlični Ljubišić, koji je branio neodbranjivo.

Na kraju, zaslužena pobjeda „crveno-plavih“ i veliko slavlje i na terenu i na tribinama banjalučkog hrama sporta.

Najbolji strijelac turnira je veteran najuspješnijeg domaćeg sportskog kolektiva, Dejan Unčanin, a najbolji golman, očekivano, Bojan Ljubišić. Najbolji igrač završnog turnira Kupa BiH, koji je ovog vikenda održan u Banjoj Luci je igrač Bosne iz Visokog, Adnan Harmandić.

Osim već pomenutog Ljubišića, najzaslužniji za ovaj trofej bio je, takođe već pomenuti, Dejan Unčanin sa osam golova. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Emir Omanović sa šest pogodaka.

Podsjećamo, rukometaši Borca m:tel u polufinalu savladali su Zrinjski iz Mostara, dok je Bosna bila bolja od ekipe Konjuha iz Živinica.