Ljubišić srušio Zrinjski, Borac m:tel u finalu Kupa BiH

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u finale Kupa BiH!

Večeras su „crveno-plavi“ u dvorani Borik, u polufinalu, bili bolji od ekipe Zrinjskog 21:15 i sada im samo ostaje da sačekaju večerašnji deul između Konjuha iz Živinica i Bosne iz Visokog, kako bi saznali s kim će se sutra (nedjelja) od 17 časova, u banjalučkom hramu sporta, sastati u borbi za pehar.

Početak susreta sa Mostarcima prošao je u izjednačenoj borbi, a na obje strane vidjela se nervoza u igri, jer je ulog bio ogroman. Kao rezultat takve igre u sedmom minutu na semaforu je stajalo tek 1:1. Ipak, sredinom prvog poluvremena domaći dodaju gas i nošeni večeras fenomenalnim Bojanom Ljubišićem, koji je u prvih 30 minuta skupio čak 10 odbrana, dolaze do prve osjetnije razlike. U 18. minutu vodili su sa četiri gola prednosti, a u 23. bilo je 11:5 za izabranike Bojana Unčanina. Do kraja poluvremena domaći su zadržali prednost, ali u posljednjoj sekundi rukometaš Zrinjskog, Vedran Delić, postiže gol iz sedmerca i postavlja konačan rezultat prvih 30 minuta, 12:7.

I u drugom dijelu vidjeli smo izuzetno čvrstu i izjednačenu igru, a „crveno-plavi“ su zadržali prednost i zabilježili zasluženu pobjedu.

Prvo ime susreta bio je Bojan Ljubišić koji je zaustavio čak 17 šuteva prema golu, za šta je u više navrata nagrađen ogromnim aplauzom oko 1.000 gledalaca. Najefikasiniji u redovima Borca m:tel bili su Srđan Mijatović, Marko Ćeranić i kapiten, Đorđe Ćelić sa po četiri pogotka.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Vedran Delić sa šest golova.