Minimalan poraz “crveno-plavih” u Živinicama

Rukometaši Borca m:tel poraženi su sinoć u Živinicama, od ekipe Konjuha, minimalnom razlikom 20:19, u derbiju devetog kola Premijer lige BiH.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi, da bi nakon 5:5 domaći dodali gas i na odmor otišli sa prednošću od tri gola razlike, 14:11.
U drugom dijelu bolja igra aktuelnih šampiona BiH, koji 10ak minuta prije kraja preokreću rezultat i dolaze do prednost 18:17.
Tada trener Konjuha, bivši srpski reprezentativac, Žikica Milosavljević, traži minutu odmora, nakon koje njegovi izabranici prave seriju 3:0 i odlaze na nedostižnih 20:18. Do kraja susreta “crveno-plavi” uspjeli su samo da smanje razliku, ali ne i da dođu do novih bodova.

Najefikasniji u redovima Banjalučkana bili su Dejan Unčanin sa šest, odnosno Marko Ćeranić i Đorđe Ćelić sa po četiri pogotka.

Ovo je drugi poraz rukometaša Borca m:tel ove sezone, a u narednom kolu u Banjoj Luci dočekuju ekipu Sloge iz Doboja.