Novosađani odnijeli bodove iz Banja Luke

Loše u odbrani, loše u napadu. Ovako bi se mogla ocijeniti igra rukometaša Borca m:tel u večerašnjem meču protiv šampiona Srbije, novosadske Vojvodine, koji je, pred oko 1.500 gledalaca u dvorani “Borik” u Banjoj Luci, završio rezultatom 21-30.

Novosađani su bolje otvorili meč i poveli sa 4-0, a prvi gol za Borac m:tel postigao je Dominik Smojver tek u sedmom minutu utakmice. Nakon toga, “crveno-plavi” su podigli nivo igre i pet minuta prije kraja prvog poluvremena došli do izjednačenja 9-9, odnosno 10-10. Ipak, nešto boljom igrom u finišu gosti iz Novog Sada rješavaju prvo poluvrijeme u svoju korist i na odmor odlaze sa prednošću od dva pogotka, 14-12. Međutim, prvih 30 minuta obilježila je izuzetno loša realizacija “zicera” šampiona BiH, koji su bar sedam puta imali čistu situaciju, ali su ih zaustavili ili večeras sjajni golman Vojvodine, Luka Arsenić, ili okvir gola.

Neshvatljiv pad u igri Borca m:tel desio se u drugom poluvremenu, što su gosti, nošeni Arsenićem, koji je na kraju skupio 22 odbrane, znali da iskoriste i zabilježe ubjedljiv trijumf.

Ovim porazom banjalučki rukometaši propustili su priliku da u direktnom duelu prestignu upravo Vojvodinu na tabeli SEHA Gazprom lige i takmičenje završe na sedmom mjestu, što bi bila jedna pozicija više u odnosu na prethodnu sezonu.

Svjestan lošeg izdanja svojih izabranika, trener Borca m:tel, Boris Dvoršek, odgovornost za igru preuzeo je na sebe.

– Odigrali smo slabo drugo poluvrijeme. Ne znam zašto su igrači tako pali u igri u drugih 30 minuta. Često nam se dešava da kada ekipa povede protiv nas dva ili tri gola, jednostavno sagnemo glavu i ne znamo se više vratiti. U prvom poluvremenu smo imali i neke šanse da povedemo i uopšte nije bilo loše odigrano, a onda u drugom dijelu potpuna dominacija Vojvodine. Nemamo opravdanja, odigrali smo loše – jasan je Dvoršek.

Nezadovoljan igrom bio je i srednji bek “crveno – plavih”, Stefan Janković.

– Vojvodina je bila dobra večeras i u odbrani i u napadu, mi smo zakazali u oba segmenta igre. U odbrani nismo pomogli golmanima da brane naše šuteve, kao što je to Vojvodina radila. Sve čestitke njihovom golmanu – rekao je Janković.

S druge strane, mnogo više razloga za zadovoljstvo imao je šef struke Vojvodine, Nikola Marković, koji je večeras svih 60 minuta “učestvovao” u igri svog tima i vrlo glasno sugerisao svojim izabranicima šta i kako da igraju, što je na momente izazvalo i reakciju objektivne banjalučke publike.

– Mi smo došli sa željom da pokažemo dobru igru i da se ne obrukamo protiv Borca. Međutim, ipak smo u boljoj formi. Prvenstvo nam ranije počinje i trenutno smo spremniji. Vidi se da Borac još možda nije uigran kako bi trebalo da bude. Naš golman danas je bio fantastičan – istakao je Marković.

Najbolji strelac večerašnjeg duela sa šest postignutih pogodaka, pivotmen Vojvodine, Zoran Nikolić, čestitao je igračima Borca m:tel na fer i korektnoj utakmici.

– Mi smo zacrtali da dođemo u Banjaluku sa što boljom igrom i da pokažemo šta smo radili ovaj pripremni period , nadam se da smo to i ostvarili – izjavio je Nikolić.

Koliko su loš učinak večeras imali šampioni BiH, dovoljno govori podatak da je najefikasniji u redovima našeg tima bio Davorin Vujović, koji je postigao tri pogotka, dok je golman, Damir Efendić, skupio 12 odbrana.

U ekipi Vojvodine, osim već pomenutog najboljeg aktera utakmice, golmana, Luke Arsenića, i prvog strelca, Zorana Nikolića, istakli su se i Miloš Orbović i Nikola Arsenić koji su postigli po pet golova.

SEHA Gazprom liga 17. kolo

Posted by RK Borac m:tel on 20. Februar 2016

Rukometaši Borca m:tel takmičenje u SEHA Gazprom ligi završavaju naredne subotu kada u dvorani “Borik” dočekuju ekipu “Nexe” iz Našica.

BORAC m:tel 21 (12)
VOJVODINA 30 (14)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 1500. Sudije: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (CRO). Sedmerci: Borac m:tel 3 (2), Vojvodina 2 (1). Isključenja: Borac m:tel 8, Vojvodina 4 minuta.
BORAC m:tel: Efendić (12 odbrana), Janković 2, Vujović 3, Ivanišević, Nježić, Obradović 2, Stanković 1, Trivundža 1, Ćelić 2, Šešić, Dumenčić 2, Ćeranić 1, Nikolić 2, Smojver 2, Milošević 1, Šekarić 2. Trener: Boris Dvoršek.
VOJVODINA: L. Arsenić (22 odbrane), Orbović 5, Todorović, Perović, Rastvorcev 2, Marjanović 3, Ranisavljević, Jovanović 2, N. Arsenić 5, Nikolić 6, Stanković 4, Rajičević 1, Gugleta 2. Trener: Nikola Marković.