Oslabljeni Borac m:tel nadigrao sarajevsku Bosnu

Rukometaši Borca m:tel večerašnjom pobjedom u svom „Boriku“ protiv sarajevske Bosne (29:27) nastavili su pobjedničku seriju i zabilježili peti uzastopni trijumf u Premijer ligi BiH.

Ukoliko biste utakmicu posmatrali samo kroz krajnji rezultat, stvorili biste pogrešnu sliku onoga što se večeras događalo u SD „Borik“. Naime, domaći rukometaši zaslužili su daleko ubjedljiviju pobjedu, ali su malo opuštenijom igrom u završnici dozvolili Sarajlijama da se približe i ublaže poraz.

Prvo poluvrijeme, sve do pet minuta pred kraj, vidjeli smo izjednačenu borbu starih rivala, da bi tek u finišu prvog dijela domaći stisnuli gas i otišli sa tri gola prednosti na odmor, 15:12.

Prve minute drugog poluvremena pripale su Bosni koja stiže prednost „crveno-plavih“ (16:16), ali tada reaguje trener Borca m:tel, Ratko Đurković, tražeći tajm aut, nakon kojeg domaći dodaju gas i iz minute u minut povećavaju prednost do maksimalnih plus osam.

Šef stručnog štaba tada daje šansu mlađim rukometašima, što su gosti iskoristili da ublaže poraz.

Iako znatno oslabljena ekipa Borca m:tel, bez, od ranije povrijeđenih bekova Mihaila Stošljevića, Danijela Vukićevića i Elisa Memića, zbog plavog kartona iz prethodne utakmice u Goraždu nije nastupio i kapiten, Đorđe Ćelić.

Zbog tih problema, ova pobjeda je još važnija, a najzaslužniji za nju bio je fenomenalni golman, Damir Efendić, koji je skupio 20 odbrana, dok su najefikasniji bili Mirko Majić sa sedam i Dejan Unčanin sa šest pogodaka.

U timu Bosne, najraspoloženiji za igru bio je Osmanhodžić sa devet pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju 15. Marta u Doboju, protiv Sloge.