Poraz u Zagrebu za kraj godine

Rukometaši Borca m:tel u okviru 15. kola SEHA Gazprom lige poraženi su sinoć u gostima, u posljednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini, od ekipe PPD Zagreb rezultatom 30-20 (15-13).

Nakon odličnog prvog poluvremena, u kojem su, nošeni izvanrednim Tiborom Ivaniševićem na golu, Banjalučani u 24. minutu imali prednost 12-8, u drugom dijelu došlo je do pada u igri i domaćini su ostvarili ubjedljivu pobjedu. Iako to krajnji rezultat ne pokazuje, rukometaši Borca m:tel, pred oko 200 gledalaca u “Kutiji šibica”, pružili su snažan otpor jednoj od najboljih ekipa u SEHA Gazprom Ligi i nisu zaslužili ovako veliki poraz. Obje ekipe nastupile su u oslabljenim sastavima, zbog većeg broja povrijeđenih igrača, a najveći dobitak za “crveno-plave” jeste to što su i najmlađi prvotimci, Aresnije Bubić i Srđan Mijatović, dobili veću minutažu i priliku za sticanje prije potrebnog iskustva.

Bivši šef struke Zagreba, a sada trener Borca m:tel, Boris Dvoršek, ocijenio je da je višestruki šampion Hrvatske i u oslabljenom sastavu, ipak, previše dobar za nas.
– Oko 25 minuta smo uspjeli da održavamo korak sa ovim brzim tempom, ali nažalost toliko smo mogli. Naša partija nije bila toliko dobra kao u prethodnom kolu protiv mađarskog Vesprema, pa je po meni ovaj rezultat bio realan. Istina, očekivao sam od svojih igrača više borbenosti, posebno u drugom poluvremenu, ali na žalost to se nije dogodilo – kazao je Dvoršek.

Desni bek, Stanko Stanković, smatra da su Zagrepčani zasluženo pobijedili.
– Poslije 25 minuta nismo mogli da držimo korak sa Zagrebom, njihova odbrana je bila mnogo bolja, dok smo mi primili neke jeftine golove – rekao je Stanković.

Nekada najbolji rukometaš svijeta, Veselin Vujović, koji sa klupe predvodi tim PPD Zagreb, dijeli mišljenje gostiju.
– Borac je igrao dobro na početku. Ali, čim smo uspjeli da preuzmemo vođstvo, njihova igra je bila mnogo lošija. Na kraju smo zasluženo slavili i sad imamo malo vremena za odmor – naveo je Vujović.

U ekipi Borca m:tel, najviše pogodaka postigao je Stefan Janković, koji je bio precizan pet puta, dok je Stanko Stanković postigao gol manje. Tibor Ivanišević zabilježio je 11, a Damir Efendić pet odbrana.
U redovima domaće ekipe, Tin Kontrec i Domagoj Pavlović dali su po pet pogodaka, a najzapaženiji na terenu bili su golmani. Ivan Stevanović odbranio je 12, a Filip Ivić 10 udaraca.

Nakon 14 odigranih utakmica, Borac m:tel skupio je 10 bodova i nalazi se na osmoj poziciji, iza Vojvodine koja ima utakmicu i bod više.

Preostala četiri kola Banjalučani će igrati u svom “Boriku”, a prva utakmica, nakon zasluženog odmora, na programu je 5. februara 2016. godine protiv šampiona Makedonije, ekipe Vardara.