Rukometaši Borca m:tel na krilima Lešinara savladali Goražde, humanitarna akcija uspjela

Rukometaši Borca m:tel, kao što su i najavili, pobjedom su se oprostili od domaće publike u jesenjoj polusezoni Premijer lige BiH.

Sinoć su u dvorani Borik, nošeni sjajnim navijanjem „Lešinara“, savladali rukometaše Goražda, 32:29, u 12. kolu, i opravdali ulogu favorita.

Iako konačan rezultat to ne pokazuje, „crveno-plavi“ su sve vrijeme kontrolisali meč i nisu dozvoljavali gostima da ih ugroze. Na poluvrijeme su domaći otišli sa četiri gola prednosti (15:11). U nastavku su šampioni BiH uvećavali prednost, da bi se u posljednjim minutama opustili i dozvolili rukometašima Goražda da ublaže poraz.

Najefikasniji u redovima Borca m:tel bio je bivši igrač Goražda, Armin Marić, sa šest pogodaka, dok su po četiri Dejan Unčanin, Miloš Nježić i Marko Ćeranić. Na golu je ponovo odličan bio Arman Beširević sa 14 odbrana.

Ipak, ono što je obilježilo ovaj susret je humanitarna akcija „RK Borac m:tel za djecu“, u kojoj je, uz pomoć prijatelja i sponzora Kluba, ali i navijača skupljeno oko 200 paketića koja su podijeljena članovima banjalučkih udruženja „Down Sy“, „Djeca svjetlosti“ i „4+“, a 50 paketića predstavnici RK Borac m:tel uručili su predstavnicima RK Goržde za djecu iz ove opštine.

RK Borac m:tel, za uspjeh ove akcije, najveću zahvalnost duguje Darku Saviću, direktoru kompanije Savić Invest Gradnja, Banjalučkoj pivari, Komercijalnoj banci, ali i članovima ŽRK Borac.