Rukometaši Borca m:tel u meču za pamćenje nadoknadili -7 i preko Vogošće plasirali se na F4 Kupa BiH

Velika energija i borbenost, uz ogromnu želju za pobjedom, nosila je sinoć rukometaše Borca m:tel do velličanstvenog trijumfa (27:18) nad prvoplasiranom ekipom Premijer lige BiH, Vogošćom, čime su, pred svojim navijačima, nadoknadili poraz u Sarajevu od sedam golova razlike i plasirali se na F4 Kupa BiH.

Od prvog minuta izabranici Ratka Đurkovića pokazali su da žele „skinuti skalp“ ekipi Vogošće, dajući 120 odsto svojih mogućnosti i zabilježiti pobjedu dovoljnu za odlazak na završnicu Kupa.

Prvu osjetniju prednost „crveno-plavi“ stekli su u 18. minutu (10:6), ali su gosti do kraja prvog poluvremena uspjesli smanjiti ovu razliku i na pauzu se otišlo sa prednošću Borca m:tel od dva gola razlike (12:10).

U prvim minutama drugog dijela bolje su se snašli Vogošćani, te je trener „crveno-plavih“ Ratko Đurković već u 34. minutu morao pozvati tajm aut. Nakon minute odmora, rukometaši Borca m:tel ubrzali su tempo igre u napadu, uz konstantno čvrstu i borbenu igru u odbrani i iz minuta u minut povećavali prednost. Na semaforu je ostalo nešto manje od 15 minuta do kraja, a naši rukometaši došli su do toliko željenih sedam golova prednosti (19:12).

Uz veliku podršku publike, domaći su nastavili istim tempom i sedam minuta prije kraja došli do ubjedljivih 23:14. Ovu prednost zadržali su do kraja meča i zabilježili veliku i zasluženu pobjedu protiv branioca titule u Kupu BiH.

Najefikasniji u redovima Borca m:tel bili su Goran Daničić sa šest i Srđan Mijatović sa pet golova, dok je na golu briljirao Damir Efendić sa 10 odbrana, a Milan Kosanović je zaustavio četiri šuta gostiju.

S druge strane, u ekipi Vogošće najviše se istakao Dedajić sa pet pogodaka, a Šabanović je skupio 11 odbrana.

Pred rukometašima Borca m:tel je nastavak takmičenja u Premijer ligi BiH, u okviru koje u petak gostuju u Živinicama ekipi Konjuha.