Ubjedljivi u Zenici

Rukometaši Borca m:tel ostvarili su sinoć ubjedljivu pobjedu u Zenici, protiv ekipe Čelika, (32:22) i zasluženo u Banja Luku donijeli tri nova boda.

Banjalučani su od samog početka nametnuli svoj ritam i već na startu došli do prednosti od četiri gola (6:2). Do kraja poluvremena „crveno-plavi“ su zadržali prednost i na odmor otišli sa plus pet (18:13).

U sličnom ritmu rukometaši Borca m:tel nastavili su i u drugih 30 minuta, u kojem su veću minutažu dobili i igrači koji su u prethodnim utakmicama manje igrali. Ovaj potez trenera, Ratka Đurkovića, pokazao se kao potpuno ispravan, jer su mlađi rukometaši dodatno pojačali ritam, podigli prednost na dvocifrenu razliku i apsolutno opravdali ukazano povjerenje.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda „crveno-plavih“ od deset razlike, pokazala je da su naši rukometaši u usponu forme i da sa velikim optimizmom dočekuju naredni susret, koji igraju protiv Krivaje iz Zavidovića u subotu, 25. februara, u SD Borik od 18 časova.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je mladi Srđan Mijatović, koji je postigao sedam golova, dok su po šest puta bila precizna krila, lijevo Marko Ćeranić i desno Miloš Nježić. Navijače Borca m:tel posebno može da raduje odlična partija mladog Ćeranića, koji je poslije pauze od nekoliko utakmica i teške povrede iz prošle sezone, dao veliki doprinos ovom trijumfu i igrom u odbrani.