Vardar prejak za Banjalučane

Rukometaši Borca m:tel poraženi su večeras na domaćem terenu, u okviru 18. kola SEHA Gazprom lige, od moćne ekipe skopskog Vardara, rezultatom 31-42 (15-20).

Brza igra i kvalitetna rješenja u napadu držali su Banjalučane u igri u prvom dijelu susreta protiv ekipe sastavljene od igrača svjetskog renomea, među kojima su i osvajači medalja sa nedavno završenog Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Nakon početnog ispitivanja snaga i vođstva domaćih 3-2, igrači makedonskog šampiona dodaju gas i serijom od 3-0 prelaze u vođstvo koje su sigurnom igrom uvećavali i zabilježili ubjedljiv trijumf.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti i već u 40. minutu, pogotkom Abutovića, stigli do velikih “plus 14” (17-31). Ipak, posljednjih 15 minuta pripada Borčevim rukometašima, koji nakon nekoliko vezanih odbrana Tibora Ivaniševića i brze realizacije u napadu smanjuju zaostatak na devet golova razlike (27-36). Do samog finiša igralo se gol za gol, da bi u posljednjem minutu, španski reprezentativac i sin legendarnog srednjeg beka, Talanta Dušebajeva, Aleks postigao dva pogotka i postavio konačan rezultat.

Šampioni BiH pokušali su večeras da pariraju favorizovanim gostima, ali, kako je istakao trener Borca m:tel, Boris Dvoršek, to je, ipak, bilo nemoguće.
– Iako je Vardar odlično odigrao odbranu, mi smo postigli 31 gol i ja sam zadovoljan. Sa ovakovom igrom mi možemo do pobjede i nad ekipama koje su trenutno iznad nas na tabeli SEHA lige. Utakmica je bila brza i atraktivna i sa jedne i sa druge strane. Vardar je jednostavno neuhvatljiv, igrači se rješavaju lopte prije faula, imaju veliki broj igrača i drže visok ritam cijelu utakmicu i to je nama teško pratiti u ovom trenutku – kazao je Dvoršek.

Da su se domaći nadali iznenađenju potvrdio je i desno krilo, Boris Šekarić.
– Mislim da nemamo za čim žaliti. Odigrali smo dobru utakmicu i moramo biti zadovoljni – smatra Šekarić.

Igru Borca m:tel pohvalio je i trener gostiju, španski stručnjak, Raul Gonzales.
– Mislim da je Borac odigrao dobro. Naša odbrana je bila dobra i pokazali smo brzu igru. Odigrali smo različito dva poluvremena. U prvom poluvremenu krenuli smo oštro i napravili dovoljnu razliku, ali moram da istaknem da je odbrana bila odlična. Zadovoljan sam igrom svojim igračima i utakmicom večeras – naveo je Gonzales.

Golman ekipe iz Skoplja, Strahinja Milić izrazio je zadovoljstvo prikazanom igrom svog tima.
– Utakmica je bila odlična. Ekipa Borca se odlično pripremila i možda ovih 11 golova razlike ne pokazuje kvalitet kakav imaju, možda su nekim svojim neiskustvom platili svoje greške – napomenuo je Milić.

Banjalučka publika večeras je imala priliku vidjeti i novajlije u prvoj zvaničnoj utakmici u dresu Borca m:tel, Ivana Dumenčića, Dominika Smojvera i Milana Glumičića, kao i povratnika Deana Šešića.

Najbolji strelac Borca m:tel bio je Marko Ćeranić sa sedam pogodaka, a po pet puta u listu strijelaca upisali su se Đorđe Čelić i Ivan Dumenčić, dok su golmani imali loše veče. Tibor Ivanišević je zabilježio pet, a Damir Efendić samo jednu odbranu.

Najviše golova u gostujućem sastavu postigao je ruski reprezentativac, Timur Dibirov, koji je sedam puta bio precizan, a po šest pogodaka postigli su Aleks Dušebajev i hrvatski reprezentativac, Luka Cindić. U prvih 30 minuta Petar Angelov zabilježio je devet, a u drugom dijelu Strahinja Milić 10 odbrana.

U redovima “crveno-plavih” večeras, zbog zdravstvenih problema, nije bilo iskusnog pivotmena, Ratka Nikolića i mladog desnokrilnog napadača, Miloša Nježića, dok u igru nije ulazio Mirko Mikić zbog problema sa ranijom povredom. S druge strane, u Banja Luku nisu doputovala dva osvajača medalja sa Evropskog prvenstva u Poljskoj, srebrni Arpad Šterbik, koji brani boje Španije, i hrvatski reprezentativac, Igor Karačić, koji je osvojio bronzanu medalju, a Manaskov i Stoilov su suspendovani.

SEHA Gazprom liga 18. kolo

Posted by RK Borac m:tel on 5. Februar 2016

Narednu utakmicu u regionalnoj ligi rukometaši Borca m:tel igraju sljedećeg petka, 12. februara, kada pred svojim navijačima dočekuju još jednog učesnika Lige šampiona, bjeloruski Meškov iz Bresta.

BORAC m:tel 31 (15)
VARDAR 42 (20)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 2000. Sudije: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek (CRO). Sedmerci: Borac m:tel 2 (1), Vardar 1 (0). Isključenja: Borac m:tel 2, Vardar 4 minuta.
BORAC m:tel: Efendić (1 odbrana), Janković, Vujović 3, Ivanišević (5 odbrana), Mikić, Obradović 1, Stanković 2, Trivundža 3, Ćelić 5, Šešić, Dumenčić 5, Ćeranić 7, Smojver 2, Milošević 1, Glumičić, Šekarić 2. Trener: Boris Dvoršek.
VARDAR: Brumen 1, Toskić 3, Milić (10 odbrana), Maqueda 4, Dujshebaev 6, Abutović 2, Lazarov 5, Cinidrić 6, Angelov (9 odbrana), Dibirov 7, Gorbok 2, Shishkarev 4, Marsenić 2. Trener: Raul Gonzales.